Начало / Последни новини / Пламен Райков и Здравко Колев първи в спринта в Тетевен

Пламен Райков и Здравко Колев първи в спринта в Тетевен

Пламен Райков и Здравко Колев от плевенския клуб по ориентиране Север спечелиха златни медали в дисциплината спринт за купата на Тетевен.

Първият триумфира при мъжете до 35 години. Битката бе изключително оспорвана. Райков премина 3.0 км с 14 контролни точки за 22:48 минути. Плевенчанинът бе с 23 секунди по-бърз от най-сериозния си съперник – Диан Димов от Търговище.

При момчетата до 14 години Здравко се справи по-лесно по трасето от 2.3 км с 13 контролни точки. Той бе по-бърз с 5:39 мин. от представителя на домакините Димитър Нейков. Милен Симеонов пък финишира пети в мъжкия елит, изминавайки разстоянието от 3.0 км с 14 контроли с 4:23 мин. по-бавно от победителя Апостол Атанасов от Трапезица /Велико Търново/.

Още седем медала – три сребърни и четири бронзови завоюваха плевенските ориентировачи. Второ място за Цветелина Цветанова при девойките до 18 г., за Катерина Минкова при момичетата до 14 г. и Данчо Борисов при мъжете до 55 г. Бронзови медали за Вилиана Гургурова /Ж16/, Никола Иванов /М16/, Здравко Христов /М18/ и Милен Гургуров /М45/.

В крайното отборно класиране /по регламент домакина Вежен-Тетевен не участва в него/ СКО Север /Плевен/ завърши на второ място със 130 точки. Купа „Тетевен“ спечели Узана /Габрово/ завършил със 168 т. Призовата тройка допълни Вариант 5 /Търговище/ със 126 т.