Начало / Последни новини / Пирин (Благоевград) отстрани Спартак за купата на България

Пирин (Благоевград) отстрани Спартак за купата на България

Футболният Спартак (Плевен) приключи участието си в турнира за купата на България още на старта. С 3:2 го отстрани гостуващия му Пирин (Благоевград) в среща от 1/16 финалите на надпреварата. Стана интересен и емоционален двубой, в който победител можеше да е всеки от съперниците. Началото бе за плевенчани, а дебютиращия за тях французин Крис Гади пропусна да открие резултата в 4-ата и 6-ата минута. След началния четвърт час настана равновесие на терена. От 30-ата минута обаче домакините отново взеха инициативата и пропуснаха най-доброто си голово положение за първата част. Гади навърза защитата на съперника и изведе Григор Долапчиев сам срещу вратаря, но нападателя се засуети и стража хвана топката. Едва в последните секунди преди почивката гостите отправиха първия си удар към плевенската врата, но не я уцелиха. В началото на втората част защитата на Спартак сбърка, Даниел Младенов открадна топката, финтира Димитър Пантев, центрира към Ндуйе Муйеци, който стреля с глава в опразнената врата – 0:1. Отговорът на домакините бе мигновен, чрез бърза контраатака, започнала от Гади, продължила към Владимир Каптиев, който центрира към Долапчиев, но удара със странична ножица на последния изпрати топката в аут. В 60-ата минута Пирин вече имаше два гола аванс – Владислав Златинов центрира от фаул, Пантев не боксира добре, Венцислав Бенгюзов овлядя и стреля в мрежата за 2:0. Три минути по-късно спартаковци върнаха едно попадение. Долапчиев подаде на Гади, който финтира трима защитници и насочи топката във вратата на Красимир Костов. В 77-ата минута равенството бе възстановено след точно изпълнена дузпа от Иво Иванов, отсъдена за нарушение срещу Каптиев. Спорът приключи шест минути преди края, когато Младенов се възползва от суматоха в наказателното поле на плевенчани и вкара победния гол за своя тим.