Начало / Последни новини / Пет призови класирания за Север /Плевен/ в Троян

Пет призови класирания за Север /Плевен/ в Троян

Две първи и три втори места завоюваха състезателите от плевенския клуб Север в 48-ото издание на маратона и купата на град Троян по ориентиране. Състезанията бяха в чест на 148 години от обявяването на Троян за град. Те се проведоха в състезателен център – с.Орешак, спирка „Кантона“. Битката бе индивидуална и отборна. Класиралите се на първите три места във всички възрастови групи получиха традиционно троянски награди, а първите три отбора – купи.

В маратона от плевенчани най-силно се представи Бойко Рачев, който спечели първото място при мъжете до 55 години. Той преодоля дистанцията от 3,2 км с 13 контролни точки за 36:22 минути. Вторият – д-р Здравко Тарълов от Компас крос /Русе/ пресече финала след 82 секунди.

Надпреварата за купа „Троян“ бе на средна дистанция. В нея за Север най-добър бе Даниел Симеонов, който стана победител на Отворения къс маршрут. Той премина по трасето от 2,7 км с 10 контролни точки за 27:45 минути. Най-сериозния му конкурент Христофор Господов от Севлиево финишира 13 минути по-късно. ин

Цветелин Велков завърши втори при момчетата до 14 години. Изпревари го само русенеца Георги-Венцислав Пенев. Тук четвърти е съотборника на Цветелин – Никола Иванов.

В същата възраст, но при момичетата Цветелина Цветанова също е втора. Тя изостана на шест минути от победителката Славена Петкова от Вежен /Тетевен/.

Другата втора позиция за плевенчани спечели Мартин Минков при мъжете до 35 години. По-бърз от него бе само Цветан Тодоров от Бегун /Варна/.

В крайното отборно класиране Север /Плевен/ е четвърти с 9 точки. С две го изпревари Диана /Ямбол/, който е трети. Първото място е за Компас крос /Русе/ със 17 точки, а второто за Вежен /Тетевен/ с 14.