Начало / Спорт / Пет нови медала записаха в актива си каратеките от „Петромакс”

Пет нови медала записаха в актива си каратеките от „Петромакс”

петромакс чачак

Четирима състезатели на Клуб за бойни изкуства „Петромакс” – Плевен яха включени в  националния отбор, който представи България на Международното състезание по карате „Златен пояс”, което се проведе на 12 и 13 април в в град Чачак, Сърбия. В състезанието участваха  близо 980 състезатели от 17 държави, като  плевенските състезатели успяха да извоюват два златни, един сребърен и два бронзови медала.

Представителите на „Петромакс” в нционалния отбор бяха Габриела и Ивет Горанови, Станислав Цанов и Виктория Росева. Националният отбор бе воден от генералния секретар на БНФК – Георги Ривов.

Ивет Горанова – ученичка в 7-ми клас на Спортно училище „Георги Бенковски” – град Плевен, със спорт карате мери сили при дисциплина кумите индивидуално в категория до 54 кг. при родените 1999 – 2000 год. и успя да спечели шампионската титла за категорията. Сестра й Габриела Горанова, също възпитаничка на СУ „Г. Бенковски” Плевен, стана бронзова медалистка на дисциплина кумите индивидуално в категория до 59 кг.

Съученикът им Станислав Цанов при същата дисциплина в категория до 57 кг. при юноши – старша възраст  се окичи със златен медал. Станислав  също мери сили и в отборната дисциплина кумите, където той и съотборниците му Васил Ривов от КК „Аида Нет Вадо Рю” и Стоян Паскалев от КК „Самурай” станаха вицешампиони в дисциплината.

Отборът на България за дисциплина кумите отборно – кадети бе съставен изцяло от състезателки на КБИ „Петромакс”. Златните момичета на клуба: Виктория Росева, Ивет Горанова и Габриела Горанова класираха отбора на трето място.