Начало / Последни новини / Пет медала за СКО Север за купата на Габрово

Пет медала за СКО Север за купата на Габрово

Два златни и три сребърни медала завоюваха състезателите на плевенския СКО Север от традиционната надпревара по лятно ориентиране за купата на Габрово. Най-силното представяне на състезателите ни е при юношите до 18 години. Там битката за призовите позиции беше между съотборници. Спечели я Калоян Иванов, изпреварил само с 33 секунди Здравко Колев. Тук четвърти е друг плевенчанин – Тони Иванов.

Тотална доминация на Мартин Минков при мъжете до 40 години. Той бе по-бърз с повече от половин час от втория в класирането – търновлията Калин Пенчев. Вилиана Гургурова завърши на второ място при момичетата до 16 години. Същото класиране и за Катерина Минкова при дамите до 18 години. Тук Цветелина Цветанова финишира на пета позиция. Това бе класирането и за Елена Здравкова при момичетата до 12 години. Деница Иванов /Ж14/ е осма, а Снежка Иванова /Ж45/ – девета.

СКО Север е на осмо място в крайното комплексно класиране с 83 точки. Браун тим /Велико Търново/ спечели купата на Габрово.