Начало / Последни новини / Пет медала за АК Георги Дъков в Добрич

Пет медала за АК Георги Дъков в Добрич

Три сребърни и два бронзови медала спечелиха лекоатлетите от плевенския АК Георги Дъков. Заслужиха ги в обновената зала Добрич, където се проведе турнира Мемориал „Петър Арнаудов“. Възпитаниците на Галя Николова се представиха най-силно в дисциплината хвърляне на чук. При жените Таня Дончева постигна резултат от 25.60 метра, който й осигури сребърен медал. Победителка е Ива Радева от Карнобат с 31.15 м. Призовата тройка допълни разградчанката Нихал  Неджмедин – 22.62 м.

В същия сектор двоен успех за плевенчани при момчетата под 14 години. Тихомир Иванов завърши втори с 32,40 м. С бронзов медал се окичи съотборника му Теодор Дончев – 26.00 м. Безапелационен победител е представителя на домакините Максим Пенков с 43,15 м.

В хвърлянето на мед.топка Дончев е втори, а Иванов – трети.

Отличия завоюваха още млади атлети от Варна, Сливен, Бургас, Трявна и Шумен.