Начало / Последни новини / Пето място за щафетата на СКО Север

Пето място за щафетата на СКО Север

На пета позиция завърши щафетата на плевенския СКО Север в състезанието по ориентиране за купа „СиВен“. Надпреварата се проведе в района на Природен парк Шуменско плато. Плевенчани участваха в старта до 18 години. На първи пост Калоян Иванов измина разстоянието за 41:55 минути, завършвайки на пето място. Вилияна Гургурова успя да навакса една позиция и с време 59:07 минути пресече финала четвърта. На последният пост бяга Цветелин Велков. Той преодоля дистанцията за 45:10 минути и се класира пети.

Общо 11 щафети взеха участие в състезанието. Най-бързи бяха ориентировачите на Бегун /Варна/ – Веселин Щерев, Симона Иванова и Александър Иванов. На 13 минути след тях финишира първата щафета на Сини камъни /Сливен/ – Кристиана Кънева, Деница Пенева и Мирослав Куртев. Призовата тройка допълни Вариант 5 /Търговище/ – Ренета Ненкова, Дани Бонев и Калоян Петров.