Начало / Последни новини / Пето място за бегач на КЛА Спартак /Койнаре/ край Бистрица

Пето място за бегач на КЛА Спартак /Койнаре/ край Бистрица

Лекоатлетът Георги Семковски се класира на пето място в националния шампионат по планинско бягане – дълга дистанция. Стартът край село Бистрица бе с дължина 38 км с денивелация: +- 2656 м.

Състезателят на КЛА Спартак /Койнаре/ преодоля разстоянието за 05:27:04 часа. Той изостана с повече от час след шампиона Георги Гергов от ловешкия СК Стратеш Атлетик. Битката за титлата бе между съотборници. На около девет минути след победителя финишира ловчанлията Константин Василев. С бронзовият медал се окичи Никола Кондарев от столичния СК Бегач. На четвърт час пред Семковски завърши Петър Терзиев от благоевградския СК Младост 2012.