Начало / Последни новини / Перфектна Неви Владинова на финал в Рио

Перфектна Неви Владинова на финал в Рио

Плевенчанката Невяна Владинова се класира за финала в многобоя на индивидуалния турнир по художествена гимнастика на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Това стана факт след перфектното й представяне в квалификациите. Неви ги завърши на шесто място с общ сбор от 70.966, а в заключителния етап продължават първите десет в класирането. 22-годишната състезателка направи отличен дебют на Олимпиада, записвайки 17.666 на обръч, 17.700 на топка, 17.800 на бухалки и лента. Шампионката на България показа стабилно представяне на всички уреди с красиви и безгрешни изпълнения.

Победителка в квалификацията стана Маргарита Мамун от Русия със сбор от 74.383. На втора позиция завърши сънародничката й – световната шампионка Яна Кудрявцева със 73.998. Призовата тройка допълни украинката Ганна Ризатдинова със 73.932. Пред плевенчанката приключиха още Мелита Станюта от Беларус със 72.575 и Сон Йон-Дже от Южна Корея със 71.956. За финала се класираха и Каролина Родригес /Испания/ – 70.515, Марина Дурунда /Азербайджан/ – 70.348, Катерина Халкина /Беларус/ – 70.132 и Ксения Мустафаева /Франция/ – 69.982.

Битката за медалите започва довечера в 18:40 часа. Стартира се от нулата, без да се зачитат оценките от квалификацията.

Снимка: newspaper.bg