Начало / Последни новини / Перничани победиха ФК Спартак 1919 в „Сандански къп“

Перничани победиха ФК Спартак 1919 в „Сандански къп“

Плевенският ФК Спартак 1919 загуби с 1:5 от ОФК Миньор /Перник/. Това бе първото поражение за тима в 5-ия международен детски футболен турнир „Сандански къп“, за родени до 2004 година. Още от самото начало си пролича, че физически по-здравите перничани са по-свежия състав, докато у съперника им личеше умората. Именно тя доведе до доста грешки, след които паднаха головете. Първото полувреме приключи 2:0. След почивката миньорци вкараха още веднъж. После плевенчани имаха добри минути. Реализираха почетно попадение, пропуснаха да се разпишат още два пъти, когато нападателите им излязоха очи в очи с пернишкия вратар, а след това уцелиха и греда. Интригата изчезна с четвъртия гол на съперника. След него Бойко Цветков пусна в игра останалите си футболисти. По всяка вероятност загубата ще отреди на спартаковци трето място в крайното класиране.