Акценти

ПГ по туризъм триумфира на турнира Футбол на приятелството в Плевен

С футболен турнир Средношколско общежитие „Данаил Попов“ в Плевен отбеляза края на учебната година. В инициативата се включиха ученически отбори и любители на играта от Плевен и Ловеч, а сред гостите беше и началникът на отдел „Спорт“ в Община Плевен Ваня Първанова. Тя поздрави участниците от името на местната администрация и връчи наградите на отличилите се отбори.

По думите на директора на общежитието Веселка Лилова, турнирът се провежда за шеста поредна година и отдавна надхвърля рамките на спортна надпревара, превръщайки се в традиция, която обединява младежите и насърчава уважение, екипност и спортсменски дух.

Първото място и купата спечели отборът на Професионалната гимназия по туризъм с треньори Иван Симов и Дани Мицев. Втори се класира тимът на домакините от Средношколско общежитие „Данаил Попов“, воден от треньора Цветан Басаров. Третото място и бронзовите медали завоюваха учениците от Ученическо общежитие – Ловеч с ръководител Стефан Борисов. С добро представяне се отличиха и участниците от ПГ механоелектротехника в Плевен.

Организаторите изразиха благодарност към всички участници, треньори, гости и приятели, допринесли събитието да се превърне в празник на спорта, младостта и приятелството.

Прочетете също:

Drone Fest Pleven събира демонстрации с дронове и първия отбор по дрон футбол на МГ Гео Милев днес в Плевен

Събитие „Drone Fest Pleven – Технологиите в полет над Плевен“ под мотото „Когато младите хора …