Начало / Последни новини / Партизан с хикс в Луковит

Партизан с хикс в Луковит

Партизан /Червен бряг/ завърши 1:1 при гостуването си на Ботев /Луковит/. Двубоят бе втората приятелска футболна среща между двата отбора в хода на зимната подготовка. Преди седмица ботевци се наложиха с 1:0 в първата контрола, която се игра в Ловеч. Сега още в началните секунди червенобрежкия тим поведе. 20-годишния юноша на столичния Левски – Божидар Божилов пресече пас между бранителите на домакините и насочи топката в мрежата. До 15-ата минута гостите бяха по-добри. След това ролите се размениха и до края на срещата луковитския състав владееше инициативата. Партизаните пропуснаха да дръпнат с разлика, пропилявайки две голови ситуации. През второто полувреме опасностите бяха пред отсрещната врата. Стражът на Партизан – Николай Христов обаче спаси удари на Николай Николов, Милен Тонев и Атанас Георгиев. Не успя единствено в 58-ата минута, когато негов съотборник докосна топката с ръка и Митко Милчев вкара отсъдената дузпа за 1:1. Голмайсторът на домакините обаче напусна терена десетина минути преди края със съмнения за извадено рамо.