Начало / Последни новини / Партизан с победа в първия мач за сезона
Снимка: Станислав Костадинов

Партизан с победа в първия мач за сезона

Партизан (Червен бряг) се наложи като гост над „Вихър“ (Славяново) с 1:0. Така отборът започна успешно тазгодишния шампионат в Северозападната В група. Единственото попадение в срещата реализира завърналият се от Спартак (Плевен) полузащитник Калоян Тодоров в 72-та минута.

Въпреки силната игра на играчите от Славяново, първата част на мача завърши без отбелязан гол, а след почивката по-опитният тим на „Партизан“ успя да изнесе играта в предни позиции и постепено да наложи териториален превес. По-добрата игра на футболистите на Григор Петков даде резултат в 72-та минута, когато новопривлеченият полузащитник Калоян Тодоров преодоля Светлин Линев, оформяйки крайния резултат в срещата.

До края на двубоя, Петър Петров и Роберт Росенов имаха възможност да направят победата на гостуващия тим по-изразителна, но не успяха да преодолеят Линев.

Източник: ФК „Партизан” Червен бряг