Начало / Последни новини / Партизан разгроми Левски в дербито на Плевенска област

Партизан разгроми Левски в дербито на Плевенска област

Партизан победи в Червен бряг едноименния тим на град Левски с 4:1 в поредното дерби на Плевенска област. Двубоят е от 17-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Заслужен успех на домакините, който можеше да е с още по-голяма разлика. Селекцията на играещия треньор Любомир Иванов започна устремно и в началните десетина минута пропусна да открие резултата чрез Десислав Русев, Альоша Илиев и Иво Иванов. В 12-ата обаче именно Иво даде тон за победата. Бившият капитан на плевенския Спартак бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Альоша Илиев. Необяснимо обаче след попадението червенобрежките футболисти намалиха темпото. Гостите се възползваха и не само изравниха играта, но и резултата чрез Денис Младенов. Последва активизиране на Партизан и нови пропуски Десислав Русев, Альоша Илиев и Иво Иванов. Пред отсрещната врата Веселин Ганчев пък спаси удар на Габриел Ганчев. В началото на втората част Ангел Русев бе изведен очи в очи с левскарския страж и го надигра – 2:1. Малко след това Иво Иванов реализира отблизо третото попадение. В 65-ата минута Ангел Русев окончателно отчая съперника – 4:1. После съотборниците му Петьо Славчев и Леон Илиев не успяха сами срещу вратаря. В оставащото време до края срещата се доигра спокойно.