Начало / Последни новини / Партизан препъна Спартак

Партизан препъна Спартак

Без победител – 1:1 завърши поредното дерби на Плевенска област между Партизан /Червен бряг/ и плевенския Спартак. Двубоят бе от 5-ия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Домакините дори трябва да съжаляват, че не спечелиха навръх празника на града си. Получи се нервен мач, с много брак в действията и от двете страни, както и пропуски пред вратите. Селекцията на Илиян Здравков води битка за всяка педя терен от началото до последния съдийски сигнал. Тя първа имаше шанс за гол, но Галин Великов уцели гредата. В 26-ата минута обаче Христо Спасов бе фаулиран от Слави Паскалев и сам реализира отсъдената дузпа. Спартаковци веднага се втурнаха за второ попадение, но по този начин оголваха тила си, а съперника им контраатакуваше опасно. Десетина минути след почивката равенството бе възстановено. Калоян Тодоров центрира от фаул и Денис Шаранков бе точен за 1:1. После двамата пропуснаха да направят обрата пълен. В последните секунди трима от Спартак не успяха да надиграят вратаря на Партизан. Така плевенския тим загуби ценни точки в битката за първото място.