Начало / Последни новини / Партизан подчини Ювентус

Партизан подчини Ювентус

Партизан (Червен бряг) взе поредното дерби на Плевенска област в Северозападната Трета аматьорска футболна лига след 2:1 в село Малчика над местния Ювентус. Двубоят бе от 18-ия кръг на първенството. Селекцията на Илиян Здравков спечели напълно заслужено. Тя владееше инициативата от самото начало на мача, но не успя да материализира предимството си. Най-чистите положения през първата част пропиляха Веселин Шекеров и Иван Стойчев. Пет минути след почивката Калоян Тодоров стреля, вратаря на Юве – Павел Драганов вместо да спаси сам вкара топката в мрежата си. Скоро след равенството бе възстановено след прецизно изпълнен фаул от Ивайло Дюлгеров. В 77-ата минута Иво Здравков с плътен удар донесе трите точки за гостите. Те имаха още една възможност, но Джанко Танев я пропусна.