Начало / Последни новини / Партизан надви Гигант

Партизан надви Гигант

Гигант загуби и последното си домакинство в Белене за настоящия сезон на Северозападната В аматьорска футболна група. Победи го Партизан /Червен бряг/ с 3:2 в среща от 29-ия кръг на първенството. Гостите започнаха вихрено и до 7-ата минута имаха два гола аванс. Още в началните секунди капитанът им Цветан Петров финтира двама съперници и отблизо насочи топката в мрежата. Малко след това Денис Шаранков засече центриране отдясно на съотборник за 0:2. В средата на полувремето Чавдар Върбанов се възползва от грешка на Цветослав Игнатов и върна интригата – 1:2. Десетина минути по-късно обаче Калоян Тодоров центрира и Шаранков от воле направи за трети път стражът на домакините безпомощен. След почивката отлични възможности за гостите пропиляха Шаранков и на два пъти Кирил Вълов. Минута преди края опитния Румен Максимов прехвърли вратаря на гостите за 2:3. В последните секунди равенството можеше да бъде възстановено, но Юлиян Младенов изби топката пред голлинията.