Начало / Последни новини / Партизан надви Вихър в дербито на Плевенска област

Партизан надви Вихър в дербито на Плевенска област

Партизан спечели поредното дерби на Плевенска област с 3:2 в Червен бряг над Вихър /Славяново/. Двубоят е от 23-ия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Стана изключително здрав мач. През първото полувреме качеството бе на ниво професионален футбол. Още в 5-ата минута Константин Генков тресна гредата на вратата на домакините. Те отвърнаха десетина минути по-късно с гол на Альоша Илиев след пас на Калоян Тодоров. В 25-ата минута гредата пак помогна на Партизан след удар на Иван Филипов. Десетина минути по-късно Десислав Русев покачи на 2:0 след пробив и пас на Иво Иванов. Гостите пък отвърнаха с трета греда след центрирането на Йоан Петков. В 40-ата минута Десислав Русев също уцели гредата след изпълнение на фаул от играещия треньор Любомир Иванов. Малко преди почивката Дилян Димитров намали от воле на 2:1. През второто полувреме гостите повече владееха топката, но рядко достигаха до голови ситуации. Илиев се измъкна очи в очи в вратаря на вихърци Светлин Линев, но последния му изби топката с шпагат. В 72-ата минута Генков фаулира Иво Иванов и Илиев вкара дузпата – 3:1. Осем минути преди края същото се случи пред отсрещната врата – Пламен Николов събори Димитров и той сам отбеляза от бялата точка.