Начало / Последни новини / Партизан е номер едно за купата на АФЛ в Плевенска област

Партизан е номер едно за купата на АФЛ в Плевенска област

Партизан /Червен бряг/ ще представя Плевенска област в междуобластната фаза на турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Това стана факт след като селекцията на играещия треньор Любомир Иванов спечели финала на областта в град Левски срещу едноименния тим с 3:1. Заслужен успех за червенобрежкия състав с оглед събитията на терена. Дори победата можеше да е разгромна. Противно на крайния резултат обаче първи до гол стигнаха домакините. Четвърт час след началния съдийски сигнал Мариян Герашки реализира изключително красиво попадение с далечен шут. След още толкова време обаче Петър Гунчев оползотвори пас на Калоян Тодоров за 1:1. Малко преди почивката обрата бе факт след като Пламен Николов отблизо насочи топката в мрежата. През второто полувреме Партизан доминираше тотално. В 50-ата минута Любомир Иванов изведе Гунчев сам срещу вратаря и той фиксира окончателното 3:1. После Гунчев и Николов не успяха да вкарат на празна врата. Авторът на двете попадения пропиля и други възможности. Същото стори и юношата Христо Димов. Левскарите пък отправиха два опасни удара.

Партизан вече чака следващия си съперник в турнира.