Начало / Спорт / Още един плевенчанин приключи с участието си в Европейското по лека атлетика

Още един плевенчанин приключи с участието си в Европейското по лека атлетика

Петър КременскиЕдинственият български представител на 200 м при мъжете – плевенчанинът Петър Кременски, завърши на предпоследно седмо място в място в  първа квалификационна серия с резултат 21.75 сек. и с това приключи участието си на Европейското първенство по лека атлетика в Цюрих, пише plevensport.eu.  Преди два дни настоящият състезател на софийския клуб „Атлетик“ отпадна и в сериите в спринта на 100 метра, където завърши на 34-то място от 37 участници, а Денис Димитров приключи на 19-та позиция.

След отпадането на Кременски, на шампионата в Цюрих остана да се състезава само един представител на плевенската атлетика – Тихомир Иванов. Припомняме, че той преодоля квалификациите на скок височина и се класира за финала, който ще се проведе утре от 20.46 часа българско време. Иванов влиза в битката за медалите с постижението си от 223 см от пресявките, което му отрежда девето място.