Начало / Последни новини / Очаквано! Тихомир Иванов с лекота достигна до финал в Неапол

Очаквано! Тихомир Иванов с лекота достигна до финал в Неапол

Плевенчанинът Тихомир Иванов без проблеми преодоля квалификациите на скок височина в 30-ата лятна Универсиада, чийто домакин е италианския град Неапол. 2.15 метра се оказаха достатъчни за най-добрия българин в тази дисциплина за да си осигури участие в битката за титлата на световните студентски игри. Общо 24-ма скачачи се бориха за място във финала, разделени в две квалификационни групи. Иванов бе в група А с още 11 съперници. Именно в тази компания конкуренцията бе по-голяма. Тишо раздели четвъртото място с Ейврън Брейтън Пул от Южна Африка. Освен двамата още петима се класираха за финала. От група Б в заключителния етап на състезанието продължават петима. Плевенчанинът е шести в крайното класиране на квалификациите. Пред него са петима, завършили с резултат 2.20 м. Именно Тихомир обаче е фаворита за шампионската титла. За нея ще се бори с 11 съперници – Адриус Глебаускас /Литва/, Алперен Ачет /Турция/, Брентън Фостър /Австралия/, Андрей Скабейка /Беларус/, Вадим Кравчук /Украйна/, Ейврън Брейтън Пул /Южна Африка/, Грант Залек /Австралия/, Джеймс Уилям Гримси /Великобритания/, Хамиш Кер /Нова Зеландия/, Бенджамин Линкс /Южна Африка/ и Виктор Лонский /Украйна/.