Начало / Последни новини / Очаквано! Тихомир Иванов е шампион на Балканите

Очаквано! Тихомир Иванов е шампион на Балканите

Плевенчанинът Тихомир Иванов стана балкански шампион на скок височина. Титлата спечели в Правец, където се провежда балканския шампионат по лека атлетика за мъже и жени на открито. Победата на Иванов бе очаквана и е продължение на силния му сезон. Преди нея той стана световен студенски шампион и завоюва бронзов медал от най-силната лекоатлетическа надпревара в света Диамантената лига. Сега постижението от 2.27 метра направи Тихомир недостижим за съперниците му. Преодоля тази кота пред погледа на световни величия в атлетиката като Себастиан Коу и Сергей Бубка. На тази височина вече беше останал сам сектора, защото седемте му съперници отпаднаха. След като си осигури първото място, Тишо поиска да покрие норматива /2.33 м/ за участие на олимпийските игри в Токио 2020 г., но и при трите опита не успя. Това е втора балканска титла за Иванов след успеха му през 2014 година, когато победи с резултат 2.22 м.