Начало / Последни новини / Очаквано! Александър Стефанов шампион по скокове на батут

Очаквано! Александър Стефанов шампион по скокове на батут

Комплект медали за плевенския Спартак от националното първенство по скокове на батут. Около 120 от най-добрите родни скачачи от всички възрасти участваха в шампионата /индивидуално и синхрон/, чийто домакин бе столичната зала „Армеец“. Треньорът на плевенския тим Тони Русев заложи на свои възпитаници в четири възрастови групи. Както се и очакваше най-силно се представи националния ни състезател Александър Стефанов. За пореден път той затвърди превъзходството си при момчетата до 13-14 г. като спечели шампионската титла. Малко не му достигна да се окичи със златен медал и на синхрон. Заедно със съотборника си Кристиян Матеев станаха вицешампиони. Първи медал от държавно първенство за Спартак при нежния пол. Бронз завоюва Гергана Вутева при момичетата до 13-14 г. Близо до същото постижение бе и Кристиян Матеев в същата възраст, но при момчетата. Той влезе във финалите с трети резултат. Нелепа грешка в заключителното му представяне обаче го остави шести. Отличен дебют в национално първенство за най-малкия от най-малките – до 8 г. Става въпрос за 7-годишния Владимир Панталеев. Малка грешка го лиши от медал и той завърши на престижното за него четвърто място.

В групата до 9-10 г. Христо Киткарски не успя да намери място във финала. Другият треньор на плевенчани – Николай Лаков беше съдия на първенството.