Начало / Последни новини / Очаквана титла за Тихомир Иванов, но Токио е още мираж

Очаквана титла за Тихомир Иванов, но Токио е още мираж

Плевенчанинът Тихомир Иванов стана за пореден път шампион на България на скок височина. Титлата спечели в столицата по време на националния шампионат по лека атлетика на открито за мъже и жени. 2.25 метра бе най-добрия резултат на настоящия състезател на Свилоза /Свищов/. Преодоля котата от раз, както преди това стори същото на 2.10 м и 2.20 м. После опита веднъж на 2.28 м, но без успех и отиде направо на 2.33 м, но пак остана под летвата. Покоряването на последната височина бе целта, защото при успех си осигуряваше участие на олимпийските игри в Япония през следващата година. Именно покриване на норматива за участие в Токио е основната цел на Иванов в предстоящите състезания.

На току що завършилият шампионат в София, Тихомир нямаше сериозна конкуренция. След него най-силно се представи Габриел Митов от Спринт /Червен бряг/, който завърши с 2.05 м за сребърния медал. Четвърти е съотборникът му Симеон Цветков.