Начало / Последни новини / Очаквана титла за Тихомир Иванов, Габриел Митов е вицешампион

Очаквана титла за Тихомир Иванов, Габриел Митов е вицешампион

Поредно шампионско участие на Тихомир Иванов в националния шампионат по лека атлетика за жени и мъже. Плевенчанинът спечели поредната си титла на скок височина в столичната зала „Асикс Арена“. Завоюва я още след първия си опит – 2.12 метра, защото най-сериозните му конкуренти вече бяха приключили участие на по-ниски височини. Останал сам в сектора, Иванов преодоля от втори опити 2.17 м, 2.20 м и 2.25 м. Накрая направи три фаула на 2.29 м.

Сребърнят медал взе шампионът при юношите под 20 г. Габриел Митов. Скачачът от Спирнт /Червен бряг/ завърши с 2.04 м, които преодоля от втори опит. Преди това от раз прелетя над летвата на 1.90 м, 1.95 м и 2.00 м.. Съотборникът на Митов – Петко Стаменов се класира на пето място с резултат 1.90 м.

Същата позиция и за Виктория Миланова в състезанието на жените. 1.55 м бе най-доброто постижение на скачачката от АК Плевен 2014.