Начало / Последни новини / Очаквана победа за Левски в Белене

Очаквана победа за Левски в Белене

Левски от едноименният град взе поредното футболно дерби на Плевенска област побеждавайки в Белене местния Гигант с 2:0. Двубоят бе от 18-ия кръг на Северозападната В аматьорска група. С оглед на апатичната ситуация в крайдунавският тим успехът на гостите бе очакван. Левскарите доминираха през целия мач. До почивката те пропуснаха да направят резултата категоричен. Мариян Блажев и капитанът Ивайло Иванов бяха близо до попадение, но проиграха възможностите. В 40-ата минута Иво дори пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на беленски бранител. Лидерът на тима обаче се реабилитира с две асистенции. Първо в 54-ата минута сервира топката на Антонио Иванджиков, който с шпагат я насочи в мрежата. В 72-ата минута Иванов проби и центрира към резервата Симеон Рудашки и резултата стана 2:0. После левскарите намалиха чувствително темпото и срещата се доигра спокойно.