Начало / Последни новини / Очаквана доминация на Червен бряг на скок височина

Очаквана доминация на Червен бряг на скок височина

Шампионска титла и бронзов медал за Спринт /Червен бряг/ на скок височина. Равносметката е от националния шампионат по лека атлетика на открито за юноши под 18 години в София. Петко Стаменов спечели оспорваната битка за първото място с 1.85 метра. Той започна с 1.75 м, от втори опит преодоля 1.80 м и от раз шампионската кота. С 1.85 м завършиха още двама състезатели, но те преминаха над въпросната височина едва от третите си опити. Борис Димитров от столичния КЛАСА стана втори, а Денис Маринов от Червен бряг се окичи с бронза. Георги Николов от СКЛА Спартак /Плевен/ е пети с 1.80 м. Седмото място разделят съотборника му Александър Бегов и Лъчезар Петков от Спринт.

При девойките най-доброто представяне за Плевен е на Цветелина Герганова – четвърто място с 1.55 м. Тук шампионката е Ивайла Тодорова от Евър /Варна/ – 1.63 м. Със същия резултат завърши и сребърната медалистка Пламена Миткова от Локомотив /Пловдив/.