Начало / Последни новини / ОФК Спартак тръгна с победа в Свищов

ОФК Спартак тръгна с победа в Свищов

Футболният Спартак /Плевен/ спечели в Свищов срещу местния Академик с 1:0. Това бе първата контрола за селекцията на дебютиралия начело на плевенчани тандем Красимир Бислимов – Петър Ванков. Футболистите им можеха да бият с по-голям резултат. Още в 3-ата минута Венцислав Миленов уцели гредата. До почивката той и Любомир Тодоров пропиляха по две възможности. Пропуск направи още и Ивайло Иванов. След почивката в игра за Спартак влязоха всички юноши. Именно един от тях реализира единственото попадение. В 71-ата минута Александър Александров влезе в единоборство с противников бранител отне му топката и матира свищовския страж. До края на мача плевенския тим имаше превес във всичко. Радослав Батов, Миленов и на два пъти с глава Кристиян Григоров пропуснаха да реализират. Домакините действаха по-затворено и борбено, но почти не застрашиха противниковата врата.