Начало / Последни новини / ОФК Спартак с ценен успех срещу коварен съперник

ОФК Спартак с ценен успех срещу коварен съперник

Плевенският Спартак победи традиционно неудобния Бдин във Видин с 1:0. Двубоят е от 20-ия кръг на Северозападната Трета аматорска футболна лига. Иво Върбанов бе точен с глава след центриране от корнер в края на първото полувреме. Лошият терен предразположи съперниците към битка за всяка педя терен за сметка на чистия футбол. Плевенчани бяха по-дейни и опитваха да градят нещо, а съперника им заложи на дефанзивни действия. Още в 4-ата минута рефера спести червен картон на видински бранител, който спря с нарушение устремилия се към вратата Ивайло Емилов Иванов. Съотборниците му Цветан Петров и Преслав Антонов също имаха шанс да достигнат до голов удар, но не се възползваха. Видинският капитан Ивайло Красимир Иванов отправи от фаул единствения удар към отсрещната врата, но не я уцели. Така Спартак затвърди лидерската си позиция в класирането.