Начало / Последни новини / ОФК Спартак с първа победа за годината

ОФК Спартак с първа победа за годината

Плевенският Спартак спечели с 2:1 гостуването си на Литекс в приятелска футболна среща играна в Ловеч. Получи се равностоен спаринг, особено през първото полувреме. Първата опасност бе пред плевенската врата, но гредата помогна на Иван Георгиев. Малко след това рефера отсъди дузпа, но плевенския страж спаси удара на Кристиян Тафраджийски. В 40-ата топката спря в ловешката мрежа. Там я насочи Тихомир Тодоров от десетина метра. Малко след почивката Станислав Иванов шутира от 27-28 метра, топката се отклони от нечие тяло и се укроти в мрежата на съперника – 2:0. Спартаковци направиха доста смени и домакините взеха инициативата. Хаотичните им центрирания обаче не доведоха до нищо. В 60-ата минута Преслав Антонов стреля, но ловешкия вратар спаси. Колегата му отсреща също отрази опасен удар. В 70-ата минута Георгиев тръгна да лови центрираната от корнер топка, но остана под нея и Пламен Николов с глава фиксира окончателното 2:1 за Спартак.

Снимка: фейсбук