Начало / Последни новини / ОФК Спартак с победа в последната секунда

ОФК Спартак с победа в последната секунда

Плевенският Спартак прекъсната серията от четири поредни загуби с 3:2 в Хисаря срещу Левски (Карлово). Двубоят бе от 28-ия кръг на Втора професионална футболна лига. Успехът дойде в последната секунда с попадение на Велимир Попчев който бе най-съобразителен пред вратата на съперника след центриране на Кевин Озей. Стана луд мач и такъв го направиха гостите. Те бяха по-добри през първото полувреме. Още в 11-ата минута Георги Чакъров вкара красиво попадение от воле. До почивката Озей и Крис Гади пропуснаха да премахнат окончателно интригата. През втората част се получи двуостра битка. В 57 минута Илиас Игнатидис вкара за карловския състав и всичко започна от начало. Последваха пропуски и пред двете врати. Четвърт час преди края Кевин Нцхо бе точен и левскарите поведоха в резултата. Спартаковци се втурнаха в отчаян финален щурм и усилията им бяха възнаградени. В 82-ата минута Георги Чакъров изравни. Победното попадение на Попчев съхрани шансовете за спасение от изпадане на плевенския отбор преди последните два кръга от първенството.