Начало / Последни новини / ОФК Спартак разгроми Светкавица за купата на България

ОФК Спартак разгроми Светкавица за купата на България

Плевенският Спартак отстрани Светкавица в Търговище с 4:1. Двубоят е от втория предварителен кръг на футболният турнир за купата на България. Заслужена победа за селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков, въпреки че те заложиха на състав от футболисти, които по-малко играха от началото на сезона във Втора професионална лига. Тон за успеха даде Йордан Радев с попадението си в 13-ата минута. След още толкова време Христо Тодоров удвои. Домакините бързо върнаха интригата с гол на Кристиян Арсовски в 31-ата минута. При този резултат съперниците се оттеглиха на почивка. Четвърт час преди края на мача Ивайло Иванов се разписа за 3:1. Десетина минути по-късно Христо Тодоров вкара второто си попадение – 4:1.

Победата класира спартаковци за 1/16 финалите на турнира, където ще домакинстват на Септември (София). Срещата е на 26 септември от 16:00 часа.

Съставът на Спартак – 30. Борислав Начев, 4. Цветелин Иванов, 21. Валентино Макавеев /26 минута – 5. Кристиян Григоров/, 3. Лъчезар Ковачев, 2. Йордан Радев, 20. Хосеин Трайков /46 минута – 31. Андриян Димитров/, 24. Димитър Димитров, 12. Траян Димитров, 77. Петър Вуцов /55 минута – 6. Жюлиен Бенков/, 23. Христо Тодоров, 7. Ивайло Иванов /капитан/.