Начало / Последни новини / ОФК „Спартак“ Плевен с първа победа във Втора професионална лига

ОФК „Спартак“ Плевен с първа победа във Втора професионална лига

Отборът на ОФК „Спартак“ Плевен постигна първа победа в първенството на Втора професионална лига. В среща от 9-я кръг плевенчани надиграха с 2:1 „Поморие“ и вече имат 1 точка, след като от актива им бяха отнети три за неявяването в Монтана. Плевенчани доминираха през първото полувреме, когато вкараха и двата си гола. Възпитаниците на Красимир Бислимов и Петър Ванков взеха инициативата още след началния съдийски сигнал. В 11 минута, след удар на Петър Тончев, топката излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение, Раденцов с удар от въздуха я изпрати в мрежата на „Поморие“. „Спартак“ продължи да е по-дейният състав и 10 минути по- късно Пр. Антонов бе изведен зад противниковата защита и с техничен удар покрай вратаря вкара за 2:0. „Поморие“ върна интригата в 38 минута, когато Танев бе непокрит в наказателното поле и намали на 2:1. През второто полувреме „Спартак“ леко се прибра и заигра на контри. „Поморие“ опита да изравни, но така и не създаде реално голово положение.  Последният съдийски сигнал прозвуча при 2:1 за „Спартак“, който  постигна първата си победа в шампионата.

Феновете на отбора, които подкрепяха своите любимци в Ловеч, ги изпратиха с аплодисменти.