Начало / Последни новини / ОФК Спартак падна от Нефтохимик

ОФК Спартак падна от Нефтохимик

Плевенският Спартак загуби с 1:2 в Ловеч от Нефтохимик /Бургас/. Двубоят е от 17-ия кръг на Втора професионална футболна лига. По-интересно беше първото полувреме, когато паднаха всичките голове. Мачът започна с натиск на плевенчани. В 7-ата минута Христо Тодоров стреля опасно от границата на наказателното поле. Бургазлии откриха резултата при първата си атака. Това се случи в 16-ата минута, когато точен бе Димитър Костадинов. Шест минути по-късно Иван Колев насочи топката с глава към плевенската врата, Станислав Антонов изби, но при добавката на Колев бе безпомощен – 0:2. Малко след това Петър Тончев стреля на сантиметри покрай вратата на Росен Андонов. В 35-ата минута Ивайло Иванов бе повален от бургаски бранител и Ивайло Раденцов реализира отсъдената дузпа – 1:2. Секунди преди почивката Колев шутира отблизо, но Станислав Антонов изби. През второто полувреме Спартак наложи натиск в търсене на заличаване на пасива. Възможности за попадение се откриха пред Кристиян Григоров, Ивайло Иванов и Преслав Антонов, но резултата остана непроменен. В 85-ата минута рефера Рюстем Карагерен прецени, че Преслав Антонов е извършил нарушение и му вдигна втори жълт и червен картон. Това решение направи крайно нервни последните минути на срещата.

Преди началния съдийски сигнал двата отбора почетоха паметта на големия български актьор Стефан Данаилов с едноминутно мълчание.

Стартов състав на Спартак: 86. Станислав Антонов, 14. Станислав Иванов, 5. Кристиян Григоров, 4. Цветелин Иванов, 21. Валентино Макавеев, 3. Лъчезар Ковачев, 8. Ивайло Раденцов /капитан/, 17. Петър Тончев, 7. Ивайло Иванов, 23. Христо Тодоров, 31. Андриян Димитров.