Начало / Последни новини / Баскетболният Спартак с очаквана загуба от Балкан

Баскетболният Спартак с очаквана загуба от Балкан

Баскетболистите на Спартак паднаха в плевенската зала „Балканстрой“ от Балкан /Ботевград/ със 77:100. Двубоят е от деветия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Заслужена победа за гостите, които доминираха през целия мач. Този развой бе очакван с оглед събитията до момента в първенството.

Домакините удържаха равновесието в началните 10 минути на срещата. След тях изоставаха със 7 точки – 14:21. 95 секунди след началото на втората четвърт разликата за първи път стана двуцифрена – 18:28. Плевенчани намалиха малко изоставането си и удържаха това съотношение до 18-ата минута. След това съперникът им успя да увеличи аванса си и почивката дойде при 34:49. Минута и половина след подновяване на играта, пасивът на спартаковци нарасна на 23 точки – 36:59. Малко преди края на третата част балканци имаха 30 точки преднина – 81:51. Заключителните 10 минути започнаха при 54:83. До края ботевградчани намалиха оборотите и съперникът им успя да стопи част от пасива си.

Съставът на Спартак: Николай Маринов-15, Мартин Маринов-10, Герасим Николов-11, Денислав Вутев-2, Димитър Маринчешки-21 /Николай Титков-18, Михаил Цонков, Никола Кирилов, Антон Цветков, Пламен Стефанов/.