Начало / Последни новини / ОФК Спартак започна с 1:1 срещу Етър

ОФК Спартак започна с 1:1 срещу Етър

Футболният Спартак /Плевен/ завърши 1:1 с Етър в град Елена. Двубоят е първа контрола за селекцията на Красимир Бислимов и Петър Ванков от началото на подготовката. Двамата заложиха изцяло на най-младите си футболисти. „Болярите“ владееха повече топката и логично създадоха няколко голови положения, но Боби Начев се справи. Спартаковци заложиха на дефанзивна тактика, като при всяка възможност провеждаха бързи контраатаки. Още при първата от тях в 5-ата минута Ивайло Иванов се измъкна сам срещу вратаря и търкулна топката покрай него, но реферите не признаха попадението, измисляйки си засада. Измина още толкова време и топката спря в плевенската врата след удар от 7-8 метра на Даниел Младенов. След това Благовест Ленков и Димитър Димитров пропуснаха да изравнят, заради грешка в последния пас преди завършващия удар. След почивката търновския страж спаси удар от фаул на Ивайло Раденцов. Двамата отново бяха очи в очи в 71-ата минута, когато плевенския плеймейкър изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист от Етър.