Начало / Последни новини / ОФК Спартак загуби от Етър
dav

ОФК Спартак загуби от Етър

Загуба – 1:2 допусна плевенския Спартак от гостуващия му Етър (Велико Търново) в среща от 19-ия кръг на Втора професионална футболна лига. „Болярите“ изковаха успеха с агресивна игра в началото на двете полувремена. Още в 3-ата минута плевенския вратар Марин Орлинов спаси силен удар от фаул на Иван Стоянов. След още 6 минути Стоянов уцели гредата, а Стефан Неделчев посрещна топката, Орлинов изби, но рефера даде гол. Малко след това Цветелин Радев изравни, но попадението бе отменено заради засада. В 19-ата минута Крис Гади нахлу отляво и стреля под плонжа на Кирил Акалски за 1:1. До края на полувремето плевенския страж спаси удари на Йордан Апостолов и Цветомир Тодоров. Веднага след почивката гостите пак бяха по-дейни. В 52-ата минута рефера Ивелин Занев отсъди дузпа за нарушение на Орлинов срещу Джихат Кямил, а Стоянов я превърна в гол. После Стенислав Георгиев едва не си вкара автогол, уцелвайки гредата на плевенската врата. Секунди по-късно резервата Велимир Попчев стреля с глава над гредата след центриране от фаул на Георги Янев. В оставащия половин час не се случи нищо интересно. Така спартаковци записаха второ поражение от началото на пролетния дял от първенството.