Начало / Последни новини / ОФК Спартак взе само точка в Свищов

ОФК Спартак взе само точка в Свищов

Поредна грешна стъпка направи плевенския Спартак в Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Селекцията на Бойко Цветков завърши 1:1 в Свищов срещу местния Академик. Двубоят бе от 7-ия кръг на първенството. Мачът бе равностоен, като гостите имаха превес във владеенето на топката. Съперникът им заложи на по-дефанзивна тактика, разчитайки на епизодични контраатаки. Любомир Иванов шутира опасно и това бе единственото голово положение преди почивката. След нея почти нищо не се промени. В 70-ата минута Атанас Кръстев вкара с глава за плевенчани след центриране. Едва тогава домакините изнесоха играта по-напред. Скоро обаче можеше да получат втори гол. Срещата отиваше към края си, когато Николай Дичев извърши фаул. Стефан Гинчев центрира, топката се удари в гредата и в състезатели, а Пламен Илиев успя да се добере до нея и я изпрати в мрежата за крайното 1:1. Така спартаковци останаха на четвъртото място.