Акценти

От догодина домашните кучета с чип, иначе глоба

200 лева глоба ще отнасят собствениците на домашни кучета, ако не поставят чип под кожата им. Изискването е задължително от началото на следващата година и влиза в сила след промените в Закона за ветеринарномедицинска дейност.

Проблем може да възникне от факта, че не всички ветеринари в страната работят с националната единна система, която ще съхранява данните за чипираните кучета.

От Българската агенция по безопасност на храните, чийто ангажимент е изграждането на националната система, твърдят, че всички ветеринари и ветеринарни клиники имат достъп до нея, ако поискат такъв.БАБХ обаче не може да задължи ветеринарите да работят със системата.

Пред в. „Труд” директорът на Фондация „четири лапи” – д-р Мариана Иванова, е заявила, че работят с регистъра и няма проблем. Тя съветва собствениците да следят дали се вкарват в системата данните от чипа, който поставят на кучето им, защото в противен случай парите им отиват „на вятъра”.

Прочетете също:

Плевен приема четвъртото издание на изложението Избирам да уча и остана в България с участие на 36 университета и колежи на 23 и 24 февруари в хотел Ростов

В Плевен предстои четвъртото издание на образователния форум „Избирам да уча и остана в България“, …