Начало / Спорт / Отлично представяне на младите боксьори на „Спартак” на Държавното за ученици

Отлично представяне на младите боксьори на „Спартак” на Държавното за ученици

Две шампионски титли спечелиха младите боксьори на Спартак (Плевен) на Държавното лично-боксови ръкавициотборно първенство за ученици, което беше валидно и за Купа България’2014 в тази възраст. Шампионатът се проведе от 26 до 29 март в град Габрово. Плевенският боксов клуб участваше с четирима свои състезатели, като със златните отличия се окичиха двама от тях – Красимир Александров в категория до 59 кг и Наско Николов в кат. до 62 кг.

В същата категория бронз спечели още един боксьор от Плевенска област. Състезателят на БК Червен бряг Николай Бедов победи на четвъртфиналите Денис Николов от Пирин (Благоевград) по точки с 3:0, но в полуфиналите Николай не се яви за срещата с пазарджиклията Георги Михайлов и записа служебна загуба.