Начало / Последни новини / Отлични резултати за плевенските каратеки по Шотокан на Националното първенство за деца до 12 г.

На 27 март в столичната зала Асикс Арена се проведе Националното първенство по Шотокан карате-до за деца от 7 до 11 г. В състезанието взеха участие 180 деца от 17 клуба.

Плевенският шотокан карате клуб „Спартак 14“ взе участие с 22 състезатели като 8 от тях бяха дебютанти на състезание от такъв висок ранг. Децата се справиха на нужното високо ниво при трудните условия за подготовка. Спечелиха 12 медала – 1 златен, 1 сребърен и 10 бронзови.

Национален шампион за 2021 г. в дисциплината санбон кумите момчета 10-11 г. 6-4 кю до 34 кг. стана Йоан Тонов. С три категорични победи в кръговете , Йоан се изкачи на най-високото място на стълбичката.

Сребърния медал спечели дебютантката Александра Иванова в същата дисциплина при 7-9 г. момичета, 9-7 кю, над 26 кг. След две победи и една загуба на финала, Александра за първи път се качи на почетната стълбичка за награждаване.

Бронзовите медали спечелиха : Максимилиан Кошериков, Александър Иванов, Людмил Славков и Илия Мицев – момчета 7-9 г., 6-4 кю, дисциплина санбон кумите. Теодора Иванова спечели бронз в дисциплината ката момичета 7-9 г., 6-4 кю. И при по-големите – 10- 11 г. деца, бронзови медалисти са Виктор Павлов, Йонан Михайлов, Надежда Рангелова, Дария Петкова и Мартин Първанов – всички те в дисциплината санбон кумите.

Отлично участие направи отбора ни по ката в състав София Стоянова, Кристиан Костов и Максимилиан Кошериков. От 12 отбора те се класираха на 5-то място. Отборът е сформиран тази година и дава индикации за още по-добри постижения занапред.

Следващия турнир, на който нашите състезатели ще мерят сили, е ежегодният шотокан турнир „ Купа Пазарджик“, който ще се проведе в Пазарджик на 8 май.