Начало / Образование / Отбор на Математическата с първо място в Пролетното национално състезание по физика

Отборът на десетокласниците  от МГ „Гео Милев” с ръководител  Даниела Узунова се класира на първо място в Пролетно национално състезание  по физика, което се проведе от 9 до 11 март в Стара Загора. В Отборното класиране седмокласниците на Математическата с ръководител Ванилия Беремска заеха третото място.

В Пролетното състезание по физика участваха 350 ученици от страната, които се състезаваха в шест състезателни групи.

В индивидуалното класиране с Първо място са: Владислав Ивов Стефанов- XII a клас, ръководител Ирена Борисова (VI състезателна група, специална тема), Добрин Марианов Бараков- X a клас,ръководител Даниела Узунова (ІІІ състезателна група). На Трето място са класирани  Веселин Любомиров Манов – XII a клас , ръководител Ирена Борисова (VI състезателна група,         специална тема),  Павел Илиянов Върбанов –IХa, ръководител Ванилия Беремска (ІІ състезателна група)

С Втора награда е удостоен Крум Найденов Александров – VII клас (I състезателна група), с трета награда  са Стефани Ивелинова Георгиева – XIIа клас (V състезателна група), Илко Светозаров Симеонов – XI а клас (IV състезателна група), Мария Стефанова Младенова – Xа клас (ІІІ състезателна гупа), Михаил Огнянов Банков – VII клас (І състезателна група).