Начало / Последни новини / Отборът „ЕСШ – Плевен” с Нургюл Салимова спечели европейската шампионска титла по шахмат

Отборът „ЕШС – Плевен“ – Нургюл Салимова /WGM/, Габриела Антова / FM/ , с резервен състезател Надя Тончева / WCM/ спечелиха европейската титла на Европейското отборно първенство по шахмат за девойки до 18 години, което се проведе в Пардубице, Чехия.

Другият отбор с името „ЕСШ – Плевен” в състав кандидат- майстор Диляна Иванова и Петя Караиванова са бронзови медалисти за девойки до 12 години.

България участва в Европейското първенство с три отбора, като двата с името Плевен са подкрепени от председателя на БФШ 1928 Васил Антонов.

Европейското отборно първенство за младежи и девойки в Пардубице, Чехия, традиционно събира най-добрите състезатели на Европа. То се провежда по швейцарска система в 7 кръга.