Начало / Последни новини / Оспорвана надпревара на Гран При България в Долна Митрополия

Оспорвана надпревара на Гран При България в Долна Митрополия

Без инциденти и много оспорвано преминаха днешните състезания от втория кръг на Европейския шампионат по СуперМото и четвъртия кръг на Балканския шампионат по мотоциклетизъм на писта. На летищен комплекс „Долна Митрополия” край Плевен караха 96 състезатели от 6 държави – България, Гърция, Румъния, Турция, Македония и Сърбия, информират от Българска федерация по мотоциклетизъм.

При SP125 от Балканския шампионат на писта победата спечели Милен Георгиев (България,Априля) пред плевенчанката Жулиета Ленкова (България,Априля) и Здравко Маринов (България,Априля).

Във F600сс. спечелилият квалификацията Красимир Михайлов (България,Кавазаки) триумфира на първото място в състезанието. Втори се класира Тодор Меченски (България,Ямаха), а Андреас Психогиос (Гърция) финишира трети.

Атанас Нейчев (България,Априля) беше най-бърз във F1000cc. След него остана Михаил Атанасов (България,Сузуки) , който за малко да падне на финалния завой, но удържа мотора и остана зад Нейчев. Слободан Ивчески (Македония) завърши трети.

В SuperSport беше също много драматично до самия край, споделят от Българска федерация по мотоциклетизъм. Победата спечели Йонел Паскота (Румъния). Паскота спечели и трофея на „Спорт тото” за най-бърза обиколка в квалификацията – 1:35:996 минути.

Красен Кънчев (България,БМВ) стигна до успеха в SuperBike, след като поведе колоната още от старта. На 23 секунди зад него финишира Димитър Митов (България,БМВ), а на трето място за награждаване се качи Пламен Бонев (България,БМВ).

На Европейския шампионат по СуперМото в SM 65 и SM85 първото място след двата манша спечели Кан Ончу от Турция. В първия манш Кан остана след брат си Дениз, а втория го спечели безапелационно. Четири обиколки преди края повреда в мотора накара Дениз Ончу да намали скоростта и финишира 7-ми, но благодарение на 39 (25+14 )точки от двата манша се класира трети от кръга за Европейския шампионат. Втори се нареди Николай Малинов (България, КТМ, 1-4, 2-2, 40 точки).

В SM-S3 Хакан Халми (България, КТМ) триумфира с победата и в двата манша. Алекс Димитров (България, КТМ) се класира втори и в двете пробягвания, а Янислав Стойнов (България, КТМ) остана зад тях и се качи на третото място на подиума.

При SM-OPEN много силно каране във втория манш направи Александър Георгиев (България, КТМ). След като в първия остана зад Янко Ташев (България,ТМ), във втория старт Георгиев даде всичко от себе си и заслужено се поздрави с успеха. Ташев приключи след него, а трети Борислав Стоименов (България, КТМ).

В класирането по нации от Европейското по СуперМото победител е България, пред Турция и Румъния. В подреждането за Балканския шампионат отново страната ни е убедителен лидер благодарение на представянето на родните пилоти. Румъния и Македония получиха призовете за второ и трето място.