Начало / Последни новини / Осмо място за Далия Валентинова на „A1 атлетика за младежи“ в Луковит

Осмо място за Далия Валентинова на „A1 атлетика за младежи“ в Луковит

Лекоатлетката на плевенския СКЛА Феникс 2004 – Далия Валентинова се класира на осмо място в Луковит, където се проведе четвъртия кръг от веригата „A1 атлетика за младежи“ за момичета до 14 години. Това е позицията и във всички дисциплини на трибоя. Тя пробяга 60 метра за 10:00 секунди, а 600 м за 02:16,9 минути. 3,27 м. е най-добрия й резултат в скока на дължина. 90 е общия сбор спечелени точки от трите старта. Общият й актив от проведените до момента четири кръга е 362 т. Той я нареди на 11-о място във временното класиране на веригата.

Никол Ангелова от СК Звездите /Петрич/ спечели състезанието в Луковит, изпреварвайки само с 4 т. съотборничката си Ванеса Йочева, която завърши със 159 т. Ангелова е и новия лидер в генералното класиране със 730 т. С 26 т. по-малко има Йочева. Досегашната водачка Вержиния Костадинова от СКЛА Добруджа /Добрич/ не участва в Луковит и вече е трета в общото класиране с 657 т.