Начало / Последни новини / Ориентировачите на Валди /София/ с купа „3 март“ в Плевен

Ориентировачите на Валди /София/ с купа „3 март“ в Плевен

Столичният клуб Валди спечели традиционното състезание по ориентиране за купа „3 март“, която се проведе в Плевен. С актив от 321 точки ориентировачите от софийския тим останаха недостижими за съперниците си. Най-сериозния им конкурент бе Компас крос /Русе/ с 254 т., а трети е Вежен /Тетевен/ – 218 т. Непосредствено след призовата тройка се наредиха домакините от Север /Плевен/ със 186 т. Северняците взеха общо шест призови класирания в индивидуалните стартове.

Над всички бе Михаил Рачев. Той стана победител при момчетата до 10 години, изминавайки 1.5 км с 6 контроли за 12:45 минути. При мъжете до 55 години Бойко Рачев преодоля 3.1 км с 12 контролни точки за 39:03 мин., и завърши след победителя Валери Петков от Мургаш /София/. Трети места за Десислава Пламенова /Ж10/, Никола Иванов /М16/, Цветелина Цветанова /Ж16/ и Снежка Иванова /Ж50/.

Около 300 състезатели от близо 20 клуба взеха участие в тазгодишното издание, чийто организатор бе плевенският клуб Север /към туристическо дружество „Кайлъшка долина“/. Предстоящата надпревара се проведе с подкрепата на Община Плевен, Логатор ЕООД и Илина ООД. Трасето на състезанието бе в района на хижа „Среброструй“ между Бохотската гора и големия язовир в парк „Кайлъка“.