Начало / Последни новини / Ориентиране! Шест победи за СКО Север /Плевен/ в Русе

Ориентиране! Шест победи за СКО Север /Плевен/ в Русе

Шестима състезатели на плевенския клуб по ориентиране Север с победи в турнира за купата на Русе. Плевенчани имат и още десет призови класирания. Около 150 състезатели участваха в традиционната надпревара. Тя се проведе в две дисциплини – спринт и класическа. В женския елит малко не достигна на Грета Борисова да финишира в призовата тройка и в двата старта. В мъжкия седмо място за Милен Симеонов в класическата. Александър Димитров завърши девети, а в спринта бе осми. При 16-годишните Цветелин Велков е първи и в двете, като в класическата съотборника му Никола Иванов е трети. Още четири победи за плевенчани във втория ден. Спечелиха ги Здравко Христов /М18/, Мартин Минков /М35/, Данчо Борисов /М55/ и Елвина Иванова /Ж45/. В спринта Минков и Борисов са съответно втори и трети във своите възрастови групи. В класическата при момчетата до 14 години Калоян Иванов и Здравко Колев завършиха непосредствено след победителя Стефан Йорданов от Русе. В същата възраст, но при момичетата Катерина Минкова е с две трети места. Същото класиране и за Цветелина Цветанова при 18-годишните. Ханна Лачева пък финишира трета в класическата надпреварата до 12 години.