Начало / Последни новини / Ориентиране! Трето място за щафетата на СКО Север /Плевен/ за купа „СиВен“

Ориентиране! Трето място за щафетата на СКО Север /Плевен/ за купа „СиВен“

Бронзов медал спечели плевенския СКО Север в състезанието по ориентиране на смесените щафети за купа „СиВен“. Арена на надпреварата бе състезателния център на село Мадара. В битката до 14 години плевенчани финишираха с 8:44 минути след победителя Вариант 5 /Търговище/. Север стартира много добре благодарение на първия си пост – Калоян Иванов, който премина разстоянието за 13:54 минути, завършвайки на второ място. После обаче съотборничката му Катерина Минкова се забави и пресече финала седма. Вилиана Гургурова се опита да навакса в заключителния етап, но само до пета позиция. Така с общо време 47:08 минути плевенчани станаха трети.

В елита до 21 години Север се класира на шесто място, изоставайки с 20:08 минути от първия Бегун /Варна/. Старт на плевенската щафета даде Лиляна Маринова, която пресече финала осма. Милен Гургуров и Мартин Минков завършиха на седмо място и в крайна сметка придвижиха щафетата ни до шестицата.