Начало / Последни новини / Ориентиране! Победа за Данчо Борисов в Стара Загора

Ориентиране! Победа за Данчо Борисов в Стара Загора

Златен медал за Данчо Борисов от плевенския клуб по ориентиране Север в Стара Загора. Спечели го на дългата дистанция в традиционното състезание за купа „Сърнена гора“. Борисов бе над всички в битката във възрастовата група на мъжете до 55 години. Надпреварата бе изключително оспорвана. Той измина 3.9 км с 200 метра изкачване и 15 контролни точки по трасето край село Борилово за 45:10 минути. Само на 28 секунди след него финишира най-сериозния му съперник – д-р Здравко Тарълов от Компас крос /Русе/. Призовата тройка допълни Ради Ганев от столичния Александър Логис. Другите двама представители на Север завършиха на шесто място. При момичетата до 14 години в конкуренция с 14 съпернички Вилияна Гургурова преодоля 2.5 км със 75 метра изкачване и 10 контролни точки за 37:07 минути. Битката за победата тук бе между съотборнички от Узана /Габрово/. Спечели я Симона Виденова с резултат 28:57 мин. пред изостаналата на секунди Цвета Комитска.

Другият плевенчанин Никола Иванов участва при 16-годишните. Той измина 3.9 км с 200 метра изкачване и 15 контролни точки за 1:02:17 часа. Първи стана габровлията Божидар Пеев, следван от състезателя на домакините Камен Терзиев. Носител на купа „Сърнена гора“ е отбора на Узана /Габрово/, който спечели убедително пред следващите го Сини камъни /Сливен/ и тима на домакините.