Начало / Последни новини / Ориентиране! Катерина Минкова първа в Твърдица

Ориентиране! Катерина Минкова първа в Твърдица

Златен медал за Катерина Минкова от плевенския клуб по ориентиране Север. Спечели го в град Твърдица, където се проведе надпреварата за купа „Шивачево“, чийто патрон бе кмета Атанас Атанасов. Битката бе на средна дистанция. При момичетата до 14 години плевенчанката бе най-бърза по 2-километровото трасе с 40 метра изкачване и 10 контролни точки. На минута и половина след нея остана представителката на домакините Маргарита Светиева. Призовата тройка допълни габровлийката Цвета Комитска. Още един плевенски ориентировач намери място в призовата тройка. Става въпрос за Иван Димитров. При мъжете до 50 години той се окичи с бронзов медал. Състезателят ни преодоля разстоянието от 2.7 км със 100 метра изкачване и 17 контролни точки за 45:47 минути. С осем и половина по-бърз от него бе Слав Илиев от Компас /Раднево/. Втори завърши Младен Джулиев от Търговище. Изоставане с по-малко от минута не позволи на Мартин Минков да стане трети. При мъжете до 35 години той преодоля 3.9 км със 190 метра изкачване и 22 контролни точки за 53:05 минути и пресече финала четвърти. Първи е търновеца Калин Пенчев, следван от Ташо Терзиев от Стара Загора и хасковлията Николай Попов.

Твърдица бе домакин и на състезанието за купа „Аглика“. Плевенският клуб най-добре представи Иван Димитров, който и тук спечели бронзов медал. По 3-километровата дистанция с 13 контроли пред него приключиха само Слав Илиев и Петър Петров от Стара Загора. Две стотни пък не достигнаха на Катерина Минкова за трето място. Същото класиране и за съотборника й Даниел Симеонов при мъжете до 45 години. Мартин Минков стана пети, а Милен Симеонов е осми в мъжкия елит до 21 г.